Somoto Café Race 400

Somoto Café Race 400

Cafe Racer (kavárenský závodník) je lehký, zlehka poháněný motocykl, optimalizován pro rychlost a ovladatelnost spíše než pro pohodlí – a pro rychlé jízdy na krátké vzdálenosti. 

Díky rozvržení karoserie a ovládání připomínající silniční závodní motocykly Grand Prix na počátku šedesátých let, je tento typ motocyklu znám vizuálním minimalismem, vybaven nízce namontovanými řidítky s výraznými potahy sedadel a podlouhlou palivovou nádrží – často s kolenními držadly odsazenými od palivové nádrže.


V roce 1973 americký spisovatel Wallace Wyss, přispívající do časopisu Popular Mechanics napsal, že pojem Cafe Racer byl původně používán v Evropě výjimečně pro popis „motocyklisty, který si hraje na silničního závodníka na ostrově Isle of Man“, ale ve skutečnosti byl „ někým, kdo vlastní závodní mašinu, kterou jen parkuje u stolu v místní venkovní kavárně. „


Tento termín vznikl mezi britskými nadšenci pro motocykly na začátku šedesátých let z Watfordu a Londýna, konkrétně v subkultuře Rocker nebo „Ton-Up Boys“, kde motorky byly používány pro krátké a rychlé jízdy mezi kavárnami, konkrétně mezi kavárnou Busy Bee ve Watfordu a kavárnou Ace v Londýně.


V poválečné Británii bylo vlastnictví auta vzácné, ale koncem padesátých let si mohl dovolit auto i průměrný Brit. Začátkem šedesátých let tak význam pojmu kavárenský závodník spočíval v tom, že motocykl reprezentoval rychlost, společenské postavení a revoltu spíše než neschopnost koupit si auto.

Model Somoto Cafe Race je k dispozici ve verzi 125 cc, 250 cc, 400 cc. Podívejte se do našeho katalogu a zjistěte více nebo kontaktujte přímo naši společnost.